Mycie dachów i kostki brukowej Poznań - Dachbart

Mycie dachów i kostki brukowej

Poznań, Swarzędz, Luboń, Puszczykowo 

 

Dzięki rzetelnej i terminowej pracy zaufało nam już wielu klientów, Wyczyściliśmy już wiele tysięcy metrów kwadratowych powierzchni – dachów, elewacji, pozbruku, tarasów.

Mycie dachu z mchu i nie tylko

Nasza specjalizacja to przede wszystkim: mycie dachów, impregnacja dachów, usuwanie glonów, mchów metodą oprysku – więcej o tej metodzie w cenniku, mycie kostki brukowej, impregnacja kostki brukowej, spoinowanie kostki brukowej, mycie elewacji, czyszczenie rynien, mycie tarasów i płotów, mycie hal przemysłowych i magazynowych, mycie paneli słonecznych i fotowoltaicznych, usuwanie graffiti, powłoki antygraffiti, piaskowanie

Dokonujemy również drobnych napraw dachu.

kostka brukowa
mycie i czyszczenie dachu

Czyszczenie kostki brukowej i dachów Poznań i okolice

Pracujemy na terenie całej wielkopolski: w Poznaniu i okolicach między innymi: Luboń, Mosina, Puszczykowo, Czapury, Borówiec, Kamionki, Szczepankowo, Suchy Las, Swarzędz, Kobylnica, Śrem, Środa Wlkp., Chyby, Baranowo, Przeźmierowo, Kórnik, Kościan, Leszno, Oborniki, Szamotuły, Murowana Goślina, Pobiedziska, Czerwonak, Dopiewo, Komorniki, Rokietnica, Stęszew, Wiry, Wiórek, Daszewice, Chodzież, Czarnków, Gniezno, Gostyń, Grodzisk Wlkp., Jarocin, Konin, Jarocin, Międzychód, Nowy Tomyśl, Piła, Rawicz, Słupca, Wągrowiec, Września i inne.

Czyścimy wszelkie obiekty wielkopowierzchniowe wewnątrz jak i na zewnątrz jak hale magazynowe, przemysłowe i inne. Aby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się z nami.

MYCIE DACHÓW

CZYSZCZENIE ELEWACJI

MYCIE KOSTKI BRUKOWEJ

USUWANIE GRAFITTI

Mycie dachów

Dlaczego warto czyścić dach?

mycie dachu
A

Starzenie się dachów

Aby jak najdłużej zachowały swój piękny wygląd należy ja okresowo konserwować. Do takich zabiegów należy mycie dachu.
W zależności z jakiego materiału wykonany jest dach konserwację, czyszczenie trzeba przeprowadzać częściej lub rzadziej.

A

Czynniki destrukcyjne

Najbardziej destrukcyjnym czynnikiem wpływającym na stan naszego pokrycia dachowego są glony, mchy i porosty a także kurz i inne zabrudzenia.

Wszystkie glony, mchy, porosty lubią środowisko wilgotne. Po pojawieniu się na naszym dachu błyskawicznie się rozrastają w szczególności w miejscach zacienionych od strony północnej, magazynują wilgoć destrukcyjnie wpływając na  pokrycie dachowe. W okresie zimy woda zawarta w glonach rozsadza dachówkę.

A

Dlatego warto

Trzeba systematycznie czyścić dachy aby uniknąć kosztownej wymiany pokrycia.
Czy samemu wyczyścić dach czy zlecić to profesjonalistom?
Specjaliści dobiorą odpowiedni sprzęt, ciśnienie, środki chemiczne do danej powierzchni co jest bardzo ważne aby nie uszkodzić pokrycia.
Na to pytanie odpowiedzcie sobie sami.

Czyszczenie elewacji

Utrzymanie naszej elewacji w czystości  w brew pozorom nie jest takie łatwe. 

Dlatego takie zabiegi należy zlecić specjalistom.

czyszczenie elewacji
A

Systematyczność

Okresowe czyszczenie wpływa nie tylko na estetykę tynku ale także na ochronę koloru i struktury ścian.

W zależności z jakiego materiału wykonana jest elewacja można ją czyścić urządzeniami mechanicznymi metodą hydrodynamiczną lub stosując odpowiednio dobraną chemią.

A

Cegła klinkierowa

W przypadku cegły, np. klinkierowej można zastosować mycie myjką wysokociśnieniową ale trzeba pamiętać o odpowiednim doborze ciśnienia aby nie uszkodzić np. fug.

A

Tynk akrylowy

Znacznie bardziej skomplikowane jest czyszczenie elewacji np. z tynku akrylowego, który jest znacznie delikatniejszym materiałem niż cegła. Tu należy zwrócić szczególną uwagę na zastosowanie odpowiedniego ciśnienia, temperatury użytej wody jak i też dobór odpowiedniej chemii aby nie uszkodzić tynku i nie pozostawić przebarwień, których już nie usuniemy.

Czyszczenie kostki brukowej

Usuwanie plam olejowych oraz mchów i porostów.

czyszczenie kostki brukowej
A

Plamy olejowe

Usunięcie plam olejowych i jeżeli kostka zdąży nasiąknąć np. olejem samochodowym jest bardzo trudno doczyścić zabrudzoną powierzchnię. Wtedy do pracy wkracza profesjonalna chemia oraz maszyny ciepłowodne.

A

Mech i porosty

Mech pomiędzy kostkami możemy usunąć za pomocą chemii lub myjki ciśnieniowej przy doborze odpowiedniej dyszy i ciśnienia lub wykorzystując myjki talerzowe, pistolety do kostki brukowej lub specjalistyczne szorowarki.

Usuwanie  graffiti

Walka z wandalami, którzy malują graffiti na naszych ścianach jest czasami jak walka z wiatrakami.

usuwanie graffiti
A

Metodologia

Aby usunąć „malowidła” z powierzchni potrzebna jest specjalistyczna chemia lub specjalistyczne maszyny. Jest kilka metod aby usunąć graffiti:

  • z powierzchni niezabezpieczonej
  • z powierzchni zabezpieczonej

W zależności z jakiego materiału wykonana jest elewacja można ją czyścić urządzeniami mechanicznymi metodą hydrodynamiczną lub stosując odpowiednio dobraną chemią.

A

Powierzchnia niezabezpieczona - usuwanie

Usunięcie graffiti z powierzchni niezabezpieczonej przeprowadza się przy użyciu metody mechanicznej lub chemicznej a czasami z zastosowaniem oby dwóch metod. Metoda czyszczenia z powierzchni niezabezpieczonej trzeba traktować jednak jako doraźną ponieważ zbyt częste stosowanie tej metody wpływa destrukcyjnie na strukturę podłoża. Metoda ta służy jako wstępny etap do zabezpieczenia – położenia powłoki antygraffiti, która to w 100% pozwoli na szybkie usunięcie kolejnych, niechcianych „malowideł”.

A

Powierzchnia zabezpieczona - usuwanie

Usunięcie graffiti z powłoki zabezpieczonej przeprowadza się głównie przy użyciu ciepłej wody powyżej 90 st.C i doborze odpowiedniego ciśnienia. Zabezpieczenie ulega rozmiękczeniu i ciśnienie ciepłej wody odrywa je wraz z „malowidłami”. Jest to metoda dużo tańsza ale trzeba pamiętać o ponownym zabezpieczeniu powierzchni przed kolejnymi aktami wandalizmu.

A

Powłoka antygrafitti

Położenie powłoki antygraffti zabezpiecza nam powierzchnię na wiele lat, a usunięcie graffiti staje się łatwiejsze. Rozróżniamy dwie metody powłok antygraffiti:

  • tracone – które każdorazowo trzeba nanieść po usunięciu graffiti. Metoda ta służy głownie do zabezpieczania zabytków. Metoda ta jest tańsza od metody trwałej ze względu na koszt użytej chemii.
  • trwałe – zabezpiecza trwale i zmycie graffiti z takiej powierzchni nie wymaga ponownego zabezpieczenia. Trwałość takiej metody to ok. 7 lat.
Share This