Wyposażenie domu we własną instalację solarną jest sporą inwestycją, dlatego nikogo nie dziwi fakt, że każdy właściciel paneli fotowoltaicznych chce dbać o nie tak, by służyły mu jak najdłużej. Usuwanie zanieczyszczeń z modułów znajdujących się w trudno dostępnym miejscu, np. na dachu, jest nie lada wyzwaniem. Zapewniamy, że nie warto ryzykować własnego zdrowia ani bezpieczeństwa drogich modułów słonecznych i na własną rękę wykonywać prace na wysokościach. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się pomoc profesjonalnej firmy, która zajmuje się myciem instalacji PV na co dzień.

Zabrudzenia a efektywność paneli fotowoltaicznych

Wielkość powierzchni modułów solarnych istotnie wpływa na ich wydajność. Rozwiązania te uzyskują energię elektryczną z promieniowania słonecznego, więc znajdujące się na nich zabrudzenia mogą znacznie obniżyć efektywność całego systemu. Co niepożądanego może znaleźć się na panelach fotowoltaicznych? Istnieje naprawdę wiele zanieczyszczeń, które zmniejszają skuteczność instalacji PV. Wśród nich wymienić należy rozmaite pyły, kurz, piasek, wykwity, mech czy ptasie odchody. Na szczęście specjalistyczne firmy znają niezawodne sposoby na to, aby przywrócić modułom czystość i pierwotną wydajność.

Profesjonalna usługa mycia modułów słonecznych

Czyszczenie takiej instalacji jest niebezpieczne nie tylko ze względu na często trudny dostęp do paneli oraz delikatność ich konstrukcji. Moduły znajdują się pod napięciem, dlatego warto skorzystać z usług specjalistów, którzy znają zasady bezpiecznej pracy przy tego rodzaju urządzeniach. Fachowcy doskonale wiedzą, jak czyścić panele fotowoltaiczne, nie uszkadzając ich. Są w stanie odpowiednio zabezpieczyć instalację, aby zapobiec dalszemu osadzaniu się zanieczyszczeń.

Odpowiednie mycie instalacji PV

Profesjonalna firma posiada specjalistyczny sprzęt, środki chemiczne oraz wiedzę techniczną, które umożliwiają zrealizowanie usług na najwyższym poziomie. Do czyszczenia instalacji fotowoltaicznej często wykorzystywane są takie systemy mycia jak metoda jonowo-kationowe bądź odwróconej osmozy.