Usuwanie graffiti z elewacji Poznań i okolice
Skuteczne usunięcie graffiti
Aby trwale pozbyć się graffiti, konieczne jest użycie odpowiednich środków. Co więcej, nie należy zapominać również o tym, że struktura powierzchni, najczęściej elewacja budynku, musi zostać nienaruszona. Czynność ta zatem nie jest taka prosta, jej wykonanie wymaga przede wszystkim doświadczenia.
Usuwanie graffiti najczęściej zajmuje trochę czasu, a prace dzielą się na kilka etapów. Nasi pracownicy najpierw identyfikują rodzaj zabrudzenia, sprawdzają, jaka farba została użyta do pokrycia ścian lub bruku, a następnie analizują, czy wykonany malunek negatywnie wpłynął na strukturę powierzchni. Po identyfikacji następuje proces doboru odpowiednich detergentów oraz czyszczenie właściwe.
Usuwanie graffiti przez specjalistów
Ze względu na wysoki stopień trudności usuwania graffiti warto zdecydować się na usługi profesjonalnej firmy. Nasze wieloletnie doświadczenie daje Ci gwarancję świetnie przeprowadzonych prac. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi sposobów czyszczenia powierzchni pokrytych graffiti.
DOŚWIADCZENIE
PROFESJONALIZM
ATRAKCYJNE CENY
SKUTECZNOŚĆ
Usuwanie graffiti
Walka z wandalami, którzy malują graffiti na naszych ścianach jest czasami jak walka z wiatrakami.
Metodologia
Aby usunąć „malowidła” z powierzchni potrzebna jest specjalistyczna chemia lub specjalistyczne maszyny. Jest kilka metod aby usunąć graffiti:
- z powierzchni niezabezpieczonej
- z powierzchni zabezpieczonej
W zależności z jakiego materiału wykonana jest elewacja można ją czyścić urządzeniami mechanicznymi metodą hydrodynamiczną lub stosując odpowiednio dobraną chemią.
Powierzchnia niezabezpieczona - usuwanie
Usunięcie graffiti z powierzchni niezabezpieczonej przeprowadza się przy użyciu metody mechanicznej lub chemicznej a czasami z zastosowaniem oby dwóch metod. Metoda czyszczenia z powierzchni niezabezpieczonej trzeba traktować jednak jako doraźną ponieważ zbyt częste stosowanie tej metody wpływa destrukcyjnie na strukturę podłoża. Metoda ta służy jako wstępny etap do zabezpieczenia – położenia powłoki antygraffiti, która to w 100% pozwoli na szybkie usunięcie kolejnych, niechcianych „malowideł”.
Powierzchnia zabezpieczona - usuwanie
Usunięcie graffiti z powłoki zabezpieczonej przeprowadza się głównie przy użyciu ciepłej wody powyżej 90 st.C i doborze odpowiedniego ciśnienia. Zabezpieczenie ulega rozmiękczeniu i ciśnienie ciepłej wody odrywa je wraz z „malowidłami”. Jest to metoda dużo tańsza ale trzeba pamiętać o ponownym zabezpieczeniu powierzchni przed kolejnymi aktami wandalizmu.
Powłoka antygrafitti
Położenie powłoki antygraffti zabezpiecza nam powierzchnię na wiele lat, a usunięcie graffiti staje się łatwiejsze. Rozróżniamy dwie metody powłok antygraffiti:
- tracone – które każdorazowo trzeba nanieść po usunięciu graffiti. Metoda ta służy głownie do zabezpieczania zabytków. Metoda ta jest tańsza od metody trwałej ze względu na koszt użytej chemii.
- trwałe – zabezpiecza trwale i zmycie graffiti z takiej powierzchni nie wymaga ponownego zabezpieczenia. Trwałość takiej metody to ok. 7 lat.