Odpowiednio wysprzątane miejsca pracy mogą przyczynić się do zwiększenia wydajności i jakości wykonywanych zadań. Co więcej, prawidłowe utrzymanie czystości w halach i magazynach zapewnia bezpieczeństwo pracownikom.

Jak utrzymać porządek na wielkich powierzchniach?

Istnieją różne sposoby na idealnie posprzątane hale i magazyny. Oczywiście należy pamiętać, że to właściciel/pracodawca jest odpowiedzialny za utrzymanie porządku w takim miejscu. Niemniej jednak przy sporym metrażu nie zawsze sprawdzą się domowe sposoby, najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie odpowiedniej firmy wyspecjalizowanej w działaniach sprzątającym bądź zakup specjalistycznego sprzętu. Poniżej przedstawiamy metody, które pozwolą zapewnić porządek:

Częstym i polecanym sposobem, jest używanie myjki ciśnieniowej, szczególnie podczas czyszczenia kostki brukowej, która może stanowić podłoże hali lub magazynu. Oczywiście w takim przypadku niezbędne są odpowiednie systemy odprowadzające wodę.

Kolejnym popularnym i niezwykle bezpiecznym sposobem na czyszczenie hali i magazynów jest użycie myjki na parę wodną. Podczas tego procesu zabrudzoną powierzchnię spryskuje się parą, która jednocześnie jest rozprowadzana pod bardzo wysokim ciśnieniem. Metoda ta sprawdza się przy obszarach trudno dostępnych.

Sprzątanie usługowe, najprawdopodobniej jest najbezpieczniejszą z dostępnych metod, ponieważ wykonują ją osoby wyspecjalizowane, które doskonale wiedzą, jakich narzędzi i środków użyć, aby dokładnie wysprzątać daną powierzchnię.

Dachy i elewacje – tutaj też musi być czysto

Podczas sprzątania magazynów i hal nie należy zapominać o elementach zewnętrznych, które również powinny być utrzymane w odpowiednim porządku. W takim przypadku niezbędne jest odpowiednie mycie elewacji i czyszczenie dachów, aby utrzymać konstrukcję w jak najlepszym stanie w celu usunięcia takich elementów jak pleśń, różnorodne szkodniki oraz insekty, nalot grzybowy, kurz i różnego typu osady – szczególnie jeśli hala lub magazyn znajduje blisko, lub na terenie budowy.