FAQ


Z czego składa się czyszczenie dachu?

Czynności rozpoczynają się od wykonania oprysku wstępnego. W tym celu wykorzystujemy profesjonalne środki grzybobójcze oraz preparaty zmiękczające naloty i zabrudzenia. W kolejnym kroku przystępujemy do mycia wysokociśnieniowego, podczas którego stosujemy ciśnienie rzędu 400 barów. Proces ten polega na dokładnym spłukaniu pozostałych resztek glonów, mchów oraz porostów. Na koniec wyczyszczoną powierzchnię impregnujemy środkiem powoli uwalniającym substancje aktywne, który działa przeciwko glonom nawet przez 6 kolejnych lat.


Czy każdy dach można umyć?

Tak, każdy dach można umyć, ale należy zrobić to profesjonalnie. Fachowe podejście i wiedza pozwalają na dobór odpowiedniej techniki, ciśnienia czy środków chemicznych, które nie uszkodzą czyszczonej powierzchni oraz dadzą najlepsze rezultaty.


Jaki czas realizacji?

Termin wykonania usługi jest uzależniony od różnych czynników. Określając wstępnie czas realizacji mycia dachu, bierzemy pod uwagę kształt, rodzaj pokrycia oraz stopień jego zabrudzenia. Orientacyjnie można przyjąć, że wyczyszczenie oraz zaimpregnowanie dachu o powierzchni ok. 200 m2 zajmuje od 4 do 5 godzin.


Dach pokryty jest mchem, czy jesteście w stanie go usunąć?

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem i profesjonalnymi środkami do mycia, które umożliwiają nam nie tylko usunięcie samego mchu, ale także przywrócenie pierwotnego wyglądu dachówce.


Jak wykonujecie mycie elewacji?

Nasza poznańska firma jako jedna z nielicznych na rynku do mycia elewacji stosuje technikę soft wash. Jest to metoda, która nie wykorzystuje wysokiego ciśnienia do usuwania zabrudzeń, w związku z czym nie istnieje ryzyko mechanicznego zniszczenia powierzchni. Czyszczenie elewacji techniką soft wash opiera się na starannie dobranych środkach chemicznych, które w ostatnim etapie są delikatnie spłukiwane. Warto zaznaczyć, że wykorzystywane preparaty są bezpieczne dla nasadzonych wokół budynku roślin.


Ile to będzie trwało?

Usługę mycia elewacji o powierzchni ok. 300 m2, czyli znajdującej się na ścianach średniej wielkości domu, realizujemy w ciągu 2-3 godzin. Zastawiasz się, co pozwala nam na tak szybkie wykonanie prac? Do czyszczenia elewacji wykorzystujemy lance o długości 16 m, dzięki czemu skracamy czas potrzebny na rozstawienie podnośników czy rusztowań i od razu przystępujemy do przeprowadzenia mycia.


Na jakim terenie wykonujecie swoje usługi?

Z naszych usług skorzystasz na terenie Poznania oraz pozostałych obszarów województwa wielkopolskiego.