Czysty i zadbany podjazd stanowi wizytówkę każdego domu. Powierzchnia ta każdego dnia narażona jest na działanie różnorodnych czynników i powstawanie zanieczyszczeń. Zabrudzenia, osady wapienne i zielone wykwity to niejedyne problemy, z którymi muszą zmagać się właściciele posesji. Do tych szczególnie uporczywych niewątpliwie należą tłuste plamy na kostce brukowej.

Zastanawiasz się, jak się ich pozbyć i sprawić, by nawierzchnia znów była w nienagannym stanie? Przygotowaliśmy dla Ciebie garść porad, dzięki którym skutecznie usuniesz te uporczywe zmiany i będziesz mógł ponownie cieszyć się widokiem schludnego chodnika przed własnym domem.

Domowe sposoby

Istnieją sprawdzone metody na pozbycie tłustych plam z kostki brukowej. Jeżeli zauważysz na betonowej nawierzchni ślady smaru, oleju silnikowego, płynu hamulcowego lub innych trudnych w usunięciu substancji, spróbuj wyczyścić ją ciepłą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Najlepiej, jeśli czynność tę wykonasz za pomocą myjki ciśnieniowej. Jednak wykorzystanie tego sposobu może okazać się skuteczne jedynie wtedy, gdy tłusta plama powstała stosunkowo niedawno.

Świeże zabrudzenia olejem warto również posypać piaskiem, który spowolni proces wchłaniania tłuszczu w strukturę kostki brukowej. Wystarczy go zmieść z powierzchni podjazdu przed przystąpieniem do mycia roztworem z wykorzystaniem detergentu (zalecana proporcja to 1 część płynu do 3 części wody). Czynności najlepiej powtórzyć kolejnego dnia.

Profesjonalna pomoc

Znacznie trudniejsze w usuwaniu są te plamy, które widnieją na chodniku od dłuższego czasu, przez co zdążyły wniknąć w głąb kostki brukowej. W takim przypadku domowe sposoby mogą okazać się niewystarczające, zwłaszcza w przypadku nieimpregnowanych podjazdów. Jeśli zmagamy się z takim problem, najlepiej skorzystać z usług fachowej firmy, która przeprowadzi kompleksowe czyszczenie powierzchni. Specjaliści doskonale wiedzą, jak wykonać profesjonalne mycie z wykorzystaniem odpowiednich środków, by trwale pozbyć się tłustych plam i nie spowodować odbarwienia kostki brukowej.