Nic tak nie szpeci budynku jak niechciane napisy i rysunki wykonane sprayem na ścianach przez przypadkowe osoby. Jednak właściciele obiektów nie są skazani na oglądanie aktów wandalizmu na swojej elewacji. Na szczęście istnieją niezawodne sposoby na to, aby zabezpieczyć tę powierzchnię przed graffiti, a także skutecznie ją z nich wyczyścić. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, z którego dowiesz się, jak utrzymać ściany swojego budynku w nienagannym stanie.

Zabezpiecz swoją elewację

Niepożądanym napisom na murach można przeciwdziałać, stosując specjalistyczne preparaty ochronne. W zależności od rodzaju powierzchni wykorzystamy inny rodzaj środka chemicznego. Ma on za zadanie stworzyć odporną na ścieranie powłokę, która będzie zabezpieczała elewację przed graffiti oraz różnego rodzaju zabrudzeniami. Na rynku dostępne są produkty przeznaczone do wielu materiałów: betonu, szkła, drewna, metalu, tworzyw sztucznych czy naturalnego kamienia. Sprawdzają się one przy różnego rodzaju wykończeniach – zarówno gładkich, jak i porowatych. Producenci deklarują, iż zastosowanie tych preparatów jest bezpieczne dla podłoża.

Jak usunąć graffiti z murów?

Nie zawsze zdążymy odpowiednio przygotować ściany budynku, chroniąc je przed aktami wandalizmu. Zastanawiasz się, co możesz zrobić, jeśli ktoś anonimowo pokrył mury budynku nieestetycznymi napisami i malowidłami, nie szanując Twojej własności? Na szczęście nie musisz wykonywać generalnego remontu. Graffiti wykonane na murach za pomocą sprayu są trudne do usunięcia domowymi sposobami, ale profesjonalne firmy zajmujące się czyszczeniem elewacji potrafią doskonale poradzić sobie z tym problemem.

Zatrudnij fachowców

Zabiegi czyszczenia murów z graffiti to szczególnie wymagające zadanie. Tylko firmy dysponujące wieloletnim doświadczeniem mogą mu sprostać. Wiedzą, jakich specjalistycznych środków powinni użyć pracownicy, aby osiągnąć jak najlepszy efekt i nie zniszczyć danej powierzchni. Ponadto fachowcy przeprowadzają czyszczenie elewacji w kilku etapach, dokładnie analizując, jakich sprzętów użyć i jakie metody należy zastosować. Wszystko to sprawia, że właściciele w krótkim czasie mogą cieszyć się idealnie wyczyszczonymi murami na terenie swojej posesji.