Zadbana nawierzchnia na terenie własnej posesji może być jej największą dekoracją, jednak samodzielne realizowanie zabiegów pielęgnacyjnych kostki brukowej stanowi nie lada wyzwanie. Jednym z najtrudniejszych w usunięciu zabrudzeń są plamy z rdzy, które mogą pozostawić znajdujące się na podjeździe czy tarasie korodujące przedmioty stalowe. Jeśli korzystasz z metalowych mebli ogrodowych, z pewnością zetknąłeś się już z tym problemem. Na szczęście istnieją niezawodne sposoby na to, aby pozbyć się niepożądanych przebarwień z powierzchni betonowej. Chcesz je poznać? Zapoznaj się z przygotowanymi przez nas poradami na ten temat.

Domowe metody

W usunięciu niechcianych plam z rdzy pomocne może się okazać zastosowanie powszechnie dostępnych sprzętów do użytku domowego. Do czyszczenia powierzchni wykonanej z kostki brukowej wykorzystaj myjkę ciśnieniową. Strumień wody może usunąć niewielkie zabrudzenia. Jeżeli zmagasz się ze starymi, długo ignorowanymi plamami z rdzy, sposób ten może okazać się niewystarczający. Aby zwiększyć skuteczność zabiegu, możesz poprzedzić go szorowaniem nawierzchni szczotką.

Jeśli plamy z rdzy są stosunkowo świeże, spróbuj zmyć je z kostki brukowej za pomocą samodzielnie przygotowanego roztworu do czyszczenia. Wykonasz go, mieszając jedną część detergentu z trzema częściami wody. Płyn należy nanieść na zabrudzenia, pozostawić na kilka godzin, a następnie starannie wyszorować. Na koniec całą powierzchnię mytego podjazdu obficie spłucz zimną wodą.

Zaufaj ekspertom od czyszczenia kostki brukowej

Jeśli domowe sposoby zawodzą lub po prostu nie masz czasu na ich realizację, nie wahaj się. Skorzystaj z usług profesjonalnej firmy, dla której dokładne i skuteczne czyszczenie kostki brukowej to codzienność. Wieloletnie doświadczenie, ogrom wiedzy oraz specjalistyczne urządzenia i środki chemiczne pozwalają fachowcom błyskawicznie uporać się z wszelkimi zabrudzeniami. Mech, tłuszcz, chwasty czy plamy z rdzy usuwane są przez nich w taki sposób, aby nie zniszczyć czyszczonej powierzchni.