Pojawiające się na zewnętrznych powierzchniach obiektów malowidła i napisy w dużym stopniu psują estetykę całego otoczenia. Warto zatem wiedzieć, w jaki sposób można sobie poradzić z graffiti na ścianie budynku. Kwestię tę warto bowiem zlecić profesjonalistom, którzy oferują fachowe czyszczenie elewacji. Usuwanie tego rodzaju zabrudzeń to jedna z możliwości firmy Dachbart świadczącej usługi na terenie Poznania i okolic.

Skuteczne usuwanie graffiti ze ścian budynków

Przede wszystkim warto wiedzieć, że czyszczenie elewacji z takich zabrudzeń wymaga zastosowania odpowiednich preparatów oraz sprzętu. Jest to bardzo istotne, gdyż zmniejsza ryzyko wystąpienia ewentualnych uszkodzeń tynku oraz zapewnia zadowalający efekt końcowy. W pierwszej kolejności konieczne jest określenie rodzaju zabrudzenia, a więc zidentyfikowanie typu farby użytej do wykonania malowidła lub napisu na budynku. Dzięki temu możliwy jest dobór odpowiednich środków, które najlepiej sprawdzą się do usunięcia graffiti.

W zależności od rodzaju powierzchni do czyszczenia można zastosować specjalistyczne urządzenia korzystające z metody hydrodynamicznej lub użyć preparatów chemicznych. Konieczne jest więc określenie, czy wybrana ściana jest zabezpieczona, czy też niezabezpieczona i na tej podstawie wybranie odpowiedniej metody.

Dobór techniki czyszczenia elewacji

Po określeniu właściwego sposobu, wyborze sprzętu i środków można mieć pewność, że szpecące ścianę graffiti zostanie bezpiecznie usunięte z budynku. Wówczas można rozważyć pokrycie elewacji specjalną powłoką, która ułatwi poradzenie sobie z takimi zabrudzeniami w przyszłości. W tym celu stosuje się metodę traconą, którą należy stosować za każdym razem po usunięciu malowideł. Istnieje także wariant trwały chroniący ściany przez nawet 7 lat.

Aby usunięcie zabrudzeń z budynków było skuteczne warto zaufać fachowcom i zlecić tę usługę Dachbart. Oprócz czyszczenia elewacji z użyciem specjalistycznych urządzeń i preparatów jesteśmy w stanie zaproponować także wykonanie powłoki antygraffiti, zapraszamy więc do kontaktu.