Po zakończeniu remontu lub innych prac konieczne jest przeprowadzenie sprzątania z uwzględnieniem wszelkich powierzchni. Wówczas należy wykonać czyszczenie plam powstałych w wyniku zabrudzeń budowlanych np. na kostce brukowej. Warto zatem wiedzieć w jaki sposób przeprowadza się taki proces mycia. Czy możliwe jest samodzielne wykonanie prac z tego zakresu? O czym trzeba pamiętać, aby zapewnić estetyczny efekt końcowy? Przyjrzyjmy się bliżej zagadnieniom z tego zakresu.

Jak należy wykonać czyszczenie plamy?

Niezbędne jest użycie specjalnych preparatów myjących przeznaczonych np. do kostki brukowej, płyt chodnikowych lub innych powierzchni. Istotny jest dobór środków dostosowanych do specyfiki zabrudzeń budowlanych. Należy więc zastosować preparaty umożliwiające sprawne i bezpieczne pozbycie się plam z wybranej powierzchni bez ryzyka uszkodzenia jej struktury. Równie ważnym zagadnieniem jest dobór narzędzi, dzięki którym czyszczenie kostki brukowej będzie skuteczne i efektywne.

Najlepiej w tym celu sprawdzają się myjki ciśnieniowe i preparaty usuwające plamy z różnych nawierzchni. Istotne jest jednak, aby zadanie to zlecić firmie specjalizującej się w takich pracach. Nieumiejętne posługiwanie się środkami chemicznymi i narzędziami może skutkować powstaniem odbarwień lub innych uszkodzeń.

Profesjonalne mycie kostki brukowej

Warto także wiedzieć w jaki sposób powstają tego rodzaju zabrudzenia budowlane. Mogą pojawić się na niezabezpieczonej powierzchni wskutek składowania cementu, piasku, kleju, zapraw, tynków i wielu innych artykułów. W celu czyszczenia kostki brukowej należy więc zastosować odpowiednie sprzęty i preparaty do mycia, które usuną z kostki brukowej bądź innej powierzchni zabrudzenia budowlane i przy tym jej nie uszkodzą.

W przypadku niewielkich plam można przeprowadzić te prace samodzielnie, ale warto zlecić to zadanie firmie specjalizującej się w usuwaniu takich zanieczyszczeń, jak Dachbart z Poznania. Dysponujemy niezbędnymi narzędziami i środkami chemicznymi do niwelowania zabrudzeń budowlanych – zachęcamy do sprawdzenia oferty i kontaktu z nami!