Zalety czyszczenia elewacji metodą softwash są oczywiste, ale przede wszystkim metoda softwash jest bardzo skuteczna, szczególnie tam, gdzie nie można użyć myjek ciśnieniowych. W celu usuwania zabrudzeń z elewacji można stosować różne metody cechujące się wysokim stopniem skuteczności. Jedną z nich jest softwash – polega na pokryciu czyszczonej powierzchni specjalnymi środkami chemicznymi i spłukaniu ich po upływie określonego czasu. Nie wymaga stosowania wody pod wysokim ciśnieniem, a mimo to umożliwia efektywne pozbywanie się zabrudzeń ze ścian budynków. Jakie jeszcze są zalety tej techniki czyszczącej? Przyjrzyjmy się bliżej kwestii omawianej w poniższym tekście na temat tej metody mycia elewacji. 

Jakie są główne zalety softwash? 

Przede wszystkim warto pamiętać, że technika ta nie wymaga stosowania specjalnych urządzeń ciśnieniowych. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko ewentualnych uszkodzeń tynku lub struktury elewacji. 

W ramach tej usługi wykorzystywane są odpowiednio dobrane sprzęty i lance teleskopowe. Dzięki temu zarówno preparaty myjące, jak i woda mogą być nanoszone równomiernie na wysokość nawet do 16 metrów bez konieczności stosowania podnośników lub rusztowań.

Nie można oczywiście zapomnieć o skuteczności tej techniki mycia. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych preparatów chemicznych można mieć pewność, że zabrudzenia zostaną usunięte z elewacji i pozostawią ją czystą. Przełoży się to na schludny i estetyczny wygląd budynku. 

Komu zlecić usługę mycia ścian techniką softwash? 

Metoda ta wyróżnia się licznymi zaletami, wymaga jednak użycia odpowiednio dobranych urządzeń ze specjalnymi końcówkami i środków chemicznych, a także fachowej wiedzy na temat ich prawidłowego stosowania. Usługę softwash warto więc zlecić firmie specjalizującej się w profesjonalnym czyszczeniu elewacji i posiadającej doświadczenie w tym zakresie. 

Usuwanie zabrudzeń ze ścian budynków tą metodą wchodzi w skład oferty firmy Dachbart. Zapraszamy zatem do kontaktu z nami, aby ustalić szczegóły realizacji mycia elewacji techniką softwash – warto osobiście poznać jej zalety!